Bez iznenađenja u ženskom rukometnom Kupu BiH: Grude prvi finalista

18.05.2018 u 19:20

Rukometašice Gruda savladale su rezultatom 38:24 ekipu Mire u polufinalnom duelu Kupa BiH, čime su izborile plasman u finale.

Baš kao što se i očekivalo, domaće ni u jednom momentu nisu dozvolile gošćama ni najmanju šansu da ostvare pozitivan rezultat, te su izborile šansu da osvoje još jedan trofej, što ne bi trebalo biti nikakvo iznenađenje.

Već na poluvremenu ekipa Gruda je pred svojom publikom imala prednost rezultatom 21:7, a ovo ogromno vodstvo prijetilo je da donese pravu katastrofu gostujućeg tima, koji je u nastavku meča mogao igrati samo za spašavanje vlastite časti.

Ipak, domaći tim je malo povukao ručnu, a gošće su to iskoristile da se u nekoliko navrata spuste na jednocifrenu razliku, no naravno, nisu uspjele ozbiljnije ugroziti siguran trijumf domaćeg tima. Na kraju su domaće vratile identičnu razliku sa poluvremenu od 14 golova, te su slavile rezultatom 38:24.

Najefikasnija u pobjedničkim redovima bila je Amanda Marić sa osam golova, no cijeli tim Gruda je odigrao jako kvalitetnu utakmicu. Kod gostiju, najviše je pokazala Duška Tintor, koja je postigla 6 pogodaka. Pet ih je postigla Branka Majstorović.