Hrvatska: Izvučeni startni brojevi za žensku utrku Snow Queen Trophy

02.01.2018 u 20:55

Na Trgu kralja Tomislava u Ledenom parku izvučeno je 15 startnih brojeva za 15 slalomašica koje će sutra u dvije vožnje odvoziti dvije slalomske utrke u sklopu natjecanja Snow Queen Trophy, javlja Anadolu Agency (AA).

Hrvatska: Izvučeni startni brojevi za žensku utrku Snow Queen Trophy

U srijedu, 3. januara, na Sljemenu se održava 12. po redu ženska slalomska utrka Snow Queen Trophy na kojoj će nastupiti ponajbolje svjetske slalomašice.

Prije utrke, ove godine izvlačenje startnih brojeva održano je u Ledenom parku na Trgu kralja Tomislava, na klizalištu koje je i ove godine otvoreno u okviru Adventa u Zagrebu.

Švicarka Wendy Holdener otvorit će 12. izdanje Trofeja Snježne kraljice, druga će startati Norvežanka Nina Haver-Loeseth, a treća Švicarka Melanie Meillard.

Braniteljica naslova pobjednice na Sljemenu Slovakinja Veronika Velez-Zuzulova neće braniti krunu zbog povrede, dok će vodeća skijašica u ukupnom poretku Svjetskog kupa kao i najbolja slalomašica ove sezone Amerikanka Mikaela Shiffrin startati s brojem četiri.

Prva vožnja za slalomašice na Crvenom spustu započinje sutra, u srijedu u 13.00 sati, a start druge utrke je u 16.30 sati.

Dan kasnije po deveti put na Sljemenu nastupaju najbolji skijaši svijeta.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 19 5 4 62
2. FK Željezničar 18 5 5 59
3. NK Široki Brijeg 14 7 7 49
4. FK Sarajevo 14 5 9 47
5. FK Krupa 10 10 8 40
6. FK Radnik 10 8 10 38
Liga za opstanak
1. FK Mladost DK 10 9 9 39
2. NK Gošk 9 6 13 33
3. FK Borac 8 8 12 32
4. FK Sloboda 7 9 12 30
5. NK Čelik 7 4 17 25
6. NK Vitez 1 6 21 9
Liga za prvaka
6. kolo
21.04
16:30
Radnik
Zrinjski
1
2
21.04
17:00
Krupa
Željezničar
2
0
22.04
17:00
Sarajevo
Široki Brijeg
2
0
Liga za opstanak
6. kolo
21.04
17:00
Vitez
Mladost DK
1
2
21.04
17:00
Čelik
Borac
1
1
22.04
17:00
Sloboda
Gošk
1
2
Liga za prvaka
7. kolo
27.04
17:00
Željezničar
Zrinjski
-
-
28.04
17:00
Široki Brijeg
Krupa
-
-
29.04
17:00
Sarajevo
Radnik
-
-
Liga za opstanak
7. kolo
28.04
16:30
Gošk
Čelik
-
-
28.04
17:00
Sloboda
Vitez
-
-
29.04
20:00
Borac
Mladost DK
-
-