NHL Play off: Dupli brejk Blue Jacketsa

16.04.2018 u 09:53 Piše: Dejan Krsmanović

Vegas Golden Knightsi na pragu prolaza u drugi krug doigravanja.

NHL Play off: Dupli brejk Blue Jacketsa Foto: Patrick McDermott/NHLI via Getty Images

Washington Capitalsi poraženi su nakon produžetka u svom Verizon Centeru od tima Columbus Blue Jacketsa 4:5. Skoro pa nepromijenjen sastav domaćih, koji već nekoliko sezona unazad važi za ozbiljnog kandidata za najviše domete, u tekućoj sezoni definitivno ima problema s formom. Za razliku od prethodnih sezona kada su bez problema izlazili na kraj s većinom rivala kreiravši uvjerljive trijumfe, ove godine ne blistaju, te se muče s formom što se najbolje vidjelo u prva dva meča ove serije.

Copy/paste scenario s prošlog duel desio se i u sinoćnjem. Capitalsi ponovo ne umiju da sačuvaju početno vodstvo od dva gola razlike, te u oba navrata ulaze u produžetak gdje se ne snalaze baš najbolje. Identično, u središnjici oba susreta u razmaku od deset minuta primaju po tri pogotka i bivaju u konačnici kažnjeni za takvo opuštanje.

Najefikasniji pojedinci utakmice bili su ljevoruki kapitalac Alex Ovechkin i desnoruki plavo-košuljaš Cam Atkinson, koji su zabili po dva zgoditka za svoje timove.Defanzivac gostiju, 20-godišnji Zach Warenski, riješio je pitanje pobjednika u 13 minutu ekstra vremena, svojim drugim pogotkom u play-off karijeri.

Columbus pravi dupli brejk i vodi u seriji pobjeda s 2-0. Sljedeća dva susreta igraju se na njihovom ledu, a prvi je na programu u noći utorak na srijedu od 01:30h, po našem vremenu.

Philadelphia Flyersi izgubili su meč su u svom Wells Fargo Centeru od postave Pittsburgh Penguinsa 1:5. Domaći tim bez problema je prokockao brejk prednosti i vratio duel na projektovane postavke. U drugom periodu igre gosti su u razmaku od svega četiri minute riješili su meč, zabivši laka tri komada u mrežu protivnika. Kapiten tima Sidney Crosby, bio je prvo ime susreta s učinkom gol uz tri asistencije. Crosby na opšte iznenađenje nije bio lider tima po broju poena u regularnom dijelu sezone, ali izgleda da je u doigravanju odlučio da se vrati na mjesto koje mu pripada.

Pittsburgh stiže do prednosti u seriji s 1-2. Naredni meč igra se ponovo na terenu Phile, a na programu je u noći srijeda na četvrtak od 01:00h, po srednje evropskoj satnici.

Minnesota Wildsi savladali su u svom Xcel Energy Centeru momčad Winnipeg Jetsa 6:2. Furiozna druga trećina meča u koju su domaći riješili u svoju korist s 4:1, bila je presudna po pitanju pobjednika meča. Ostatak igre što i statističke kolone pokazuju bio je izjednačen. Golmana Wildsa, 31-godišnjeg Devan Dubnyka, proglasit čemo igračem susreta jer je samo jednom kapitulirao iz 31 projektila upućenog ka njegovoj mreži.

Minnesota smanjuje prednost protivnika na 1-2 u seriji trijumfa. Meč broj 4, ponovo se igra na njihovom ledu, a na programu je u noći utorak na srijedu od 02:00h, po našem vremenu.

Los Angeles Kingsi nadigrani su u svom Staples Centeru od ekipe Vegas Golden Knights 2:3. Gosti su riješili pitanje pobjednika susreta u zadnjem periodu deveto minutnim blitzkriegom, u kojem su postigli sva tri gola. Više od igre imali su domaći što pokazuje i podatak o broju udaraca na gol 39:26, ali samo mala nesmotrenost dovela ih je na put za godišnji odmor. Strijelci u trijumfu vitezova bili su Cody Eakin, James Neal i William Karlsson, dok su pogotke za kraljeve postigli Alex Iafallo i Anže Kopitar.

Vegas tako povećava prednost u seriji na visokih 0:3. Sljedeći duel takođe se igra na ledu u LA-u, a na programu je u noći utorak na srijedu od 04:30h, po centralno evropskom vremenu.