Stoch najbolji i u Garmischu

01.01.2018 u 16:23

Poljski ski skakač, Kamil Stoch, slavio je na drugoj stanici Novogodišnje turneje u Garmisch Partenkirchenu.

Stoch najbolji i u Garmischu

Nakon što je bio najbolji i u Oberstdorfu prije dva dana, Stoch je i danas na drugoj stanici Novogodišnje turneje, tradicionalno prvog januara, ponovo bio najbolji.

On je imao najduži skok dana, od 139.5 metara, te mu je to sa prvim skokom od 135.5 metara, donijelo ukupno 283.4 boda, 7.6 više od drugoplasiranog Richarda Freitaga.

Treći je bio Andreas Fannemel, a onda slijede dalje Junshiro Kobayashi, sjajni Slovenac Tilen Bartol, Andreas Stjernen, Karl Geiger, Peter Prevc, Andre Johann Forfang, dok top 10 zatvara još jedan Nijemac, Stephan Leyhe.

Ovom pobjedom Kamil Stoch je u poretku Novogodišnje turneje povećao prednost na 11.8 bodova ispred Freitaga.

Naredna stanica je Innsbruck 4.januara.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 21 6 5 69
2. FK Željezničar 19 6 7 63
3. FK Sarajevo 17 5 10 56
4. NK Široki Brijeg 16 8 8 56
5. FK Radnik 12 9 11 45
6. FK Krupa 10 10 12 40
Liga za opstanak
1. NK Gošk 13 6 13 45
2. FK Mladost DK 11 9 12 42
3. FK Borac 10 8 14 38
4. FK Sloboda 9 9 14 36
5. NK Čelik 8 4 20 28
6. NK Vitez 3 6 23 15
Liga za prvaka
8. kolo
05.05
16:30
Radnik
Željezničar
1
0
05.05
17:00
Zrinjski
Široki Brijeg
3
1
06.05
17:00
Krupa
Sarajevo
2
3
Liga za opstanak
8. kolo
05.05
17:00
Vitez
Borac
2
0
05.05
17:00
Mladost DK
Gošk
1
2
05.05
17:00
Čelik
Sloboda
0
2
Liga za prvaka
9. kolo
13.05
17:00
Krupa
Radnik
1
3
13.05
17:00
Sarajevo
Zrinjski
4
1
13.05
17:00
Široki Brijeg
Željezničar
3
1
Liga za opstanak
9. kolo
12.05
17:00
Čelik
Vitez
0
1
12.05
17:00
Sloboda
Mladost DK
2
3
12.05
17:00
Gošk
Borac
1
0